FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI DLA NAJMŁODSZYCH OPOLAN

Akademia Młodego Bystrzaka - informacja o zapisach na rozpoczynający się rok akademicki

Akademia Młodego Bystrzaka dla starszych i Akademia Małego Bystrzaka dla najmłodszych zdobyły już serca dzieci i rodziców z naszego województwa. W tym roku dodatkową atrakcją są bezpłatne warsztaty dla rodziców młodych studentów.

Jeśli ktoś jeszcze nie zna obydwu akademii, to przypomnijmy, że to cykl zajęć skierowanych do uczniów w wieku od 7-12 lat raz przedszkolaków w wieku 5-6 lat. Składają się na nie prelekcje, doświadczenia, warsztaty i eksperymenty prowadzone przez specjalistów z Centrum Nauki i Eksperymentu „Zaczarowany Świat” działającego w ramach Opolskiego Centrum Edukacji.

Rok akademicki w Akademii trwa od października do czerwca, a zajęcia odbywają się w jedna sobotę w miesiącu, zgodnie z kalendarzem na dany rok akademicki. Na każdych zajęciach omawiany jest jeden temat przewodni z danej dziedziny nauki.

Podczas tegorocznej edycji w ramach wniesionej opłaty, organizatorzy zapewniają dodatkowo:

  • wykłady/warsztaty dla rodziców na tematy, które powinny zainteresować każdego opiekuna np.:  jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami, jak ochronić dziecko przed szkodliwymi treściami. Wszystkie odbędą się podczas trwania zajęć w ramach akademii, a poprowadzą je profesjonaliści.
  • dodatkowe warsztaty popołudniowe dla młodych „studentów” z udziałem najbliższych np. z okazji Dnia Babci, Dnia Dziadka, Dnia Matki i Dnia Ojca

Warto się pospieszyć, bo co roku liczba chętnych zdecydowanie przekracza liczbę miejsc przygotowanych przez organizatorów.

Patronat honorowy nad Akademią Młodego Bystrzaka i Akademią małego Bystrzaka objął Marszałek Województwa Opolskiego.

Uwaga! Zapisy wyłącznie za pośrednictwem formularza!

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie: https://rzpwe.opolskie.pl/2019/09/18/akademia-mlodego-bystrzaka-amb-mba/