WARSZTATY KALIGRAFII I PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY W MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO

Muzeum Śląska Opolskiego ma dla was kolejne atrakcje. Nie lada gratka czeka na miłośników kaligrafii, a także na tych, którzy chcą poznać nowe trendy w sztuce układania bukietów.

Warsztaty kaligrafii dla dorosłych w Muzeum Śląska Opolskiego

Już w najbliższą sobotę, 11 marca, Muzeum zaprasza na pierwsze Warsztaty kaligrafii dla dorosłych. Zajęcia prowadzone są przez Wykwintne.litery.
Tematem przewodnim będzie kursywa angielska (copperplate) – najbardziej elegancki i zachwycający styl pisma, na którym to opierała się nauka kaligrafii w przedwojennej szkole. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, zarówno dla osób początkujących jak tych, które miały już styczność z kaligrafią. Wszystkie niezbędne narzędzia zapewnia organizator

Godziny: 11:00-15:00

Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7, główny gmach (wejście od kościoła „na Górce’), sala Kredens

Liczba miejsc: 8

Cena: 280 zł (w tym karty ćwiczeń, poczęstunek, kawa i herbata)

Zapisy: wykwintne.litery@gmail.com

Także w sobotę muzeum zaprasza najmłodszych na pierwsze wielkanocne zajęcia w tym roku. W trakcie spotkania będzie można poznać najważniejsze obrzędy i zwyczaje wielkanocne, dowiedzieć się,  jak odróżnić kroszonkę od pisanki, co włożyć do wielkanocnego koszyka i co położyć na wielkanocnym stole. W części warsztatowej każdy uczestnik wykona świąteczna dekorację na stół (praca przestrzenna). Podstawa pracy: ażurowe jajko wykonane ze sklejki.

Rezerwacja telefoniczna: tel. 77 44 31 754, c

Cena: 20 zł.

Po południu odbędzie się z kolei oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta”. To szczególna okazja, aby poznać przemysłową historię Opola.

Początek spotkania: godz. 15:00.

Wstęp wolny.

W niedzielę natomiast zaplanowano zajęcia plastyczno-florystyczne „Muzeum na zielono”. Spotkanie rozpocznie się na wystawie czasowej „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta”, na której można poznać historię białego opolskiego złota – tworzywa mającego związek nie tylko z budownictwem, ale także wykorzystywanego przez artystów. Moda na uporządkowanie, prostotę i minimalizm spowodowała w ostatnich latach wzrost popularności betonu, który znalazł zastosowanie także we wnętrzach i florystyce. W części warsztatowej uczestnicy będą mogli skorzystać z dostępnych roślin wiosennych i wykonają kompozycję na betonowej bazie.

Rezerwacja telefoniczna: tel. 77 44 31 754,

Cena: 20 zł.

Źródło i zdjęcia: MŚO