MUZYCZNE ŚWIĘTO DLA CAŁYCH RODZIN

Wielki koncert „15 hitów na 15 lecie Polski w Unii Europejskiej” z plejadą gwiazd polskiej piosenki już 4 maja. To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych tego roku w Opolu, przygotowane przez marszałka województwa i prezydenta Opola. Zapowiada się dwu i półgodzinne wydarzenie, które zakończy pokaz fajerwerków.

Kayah, Grzegorz Markowski, Kasia Kowalska, Ewelina Lisowska, Mesajah, Patrycja Markowska, Piotr Kupicha, Grizllee, MIYO, Margo to gwiazdy, które wystąpią w koncercie na 15 lat w Unii Europejskiej. Koncert odbędzie się na terenach przyległych do Centrum Wystawienniczo Kongresowego w Opolu. Już od godziny 18:00 na odwiedzających to miejsce będzie czekało wiele atrakcji, a koncert rozpocznie się o 20:30. Zwieńczeniem występów będzie pokaz fajerwerków.

Jak zapowiada Radosław Kobiałko, reżyser wydarzenia, każda z gwiazd wykona dwa największe autorskie hity ostatnich lat i specjalnie na ten wieczór przygotowany utwór gwiazdy zagranicznej. – Ten wieczór można z powodzeniem porównać do jednego dnia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Wszyscy występujący zgodzili się również na przygotowanie swojej aranżacji i wykonania znanego hitu zagranicznego. Dodatkowo „Letni Chamski Podryw” zaprezentuje swoje wersje znanych przebojów, które często mają na YouTube więcej wyświetleń niż oryginały. I tak usłyszymy m.in. kultową już „Pomidorową” – parodię wielkiego przeboju Sarsy „Naucz mnie” odtworzoną na YT już ponad 52 miliony razy czy „Wagary”, parodię „Shape of You” Eda Sheerana – mówi Radosław Kobiało.

Zaskoczeniem może być sama scena, która będzie nawiązywała do 15 lat w Unii Europejskiej. Przygotowywane są również wizualizacje.

Jak zaznacza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, powodów do radości jest wiele, a sam koncert pozwoli nam przypomnieć sobie, jak to było 15 lat temu.

– Inicjatywa do tego przedsięwzięcia wyszła od prezydenta stolicy polskiej piosenki i stolicy regionu. A to szczególny czas, bo jesteśmy świadkami historii, którą tworzymy. Chcielibyśmy to wspólnie kontynuować. W 2004 roku byliśmy regionem, który miał najbardziej optymistyczne podejście do przystąpienia państw Unii Europejskiej. Niech ten koncert będzie też otwarciem nowych przedsięwzięć finansowanych z unijnego budżetu – dodaje marszałek.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski mówi, że cieszy się koncertu. Dodaje, że tego typu muzycznego wydarzenia jeszcze w Opolu nie było. – Jestem dumnym obywatelem Unii Europejskiej. Postrzegam to, co za nami, jako fantastyczny czas dla Polski, dlatego z marszałkiem województwa chcemy świętować ten jubileusz. Będziemy podsumowywać to, co się przez ten czas wydarzyło – podkreśla.

Oprócz zaproszonych gwiazd będzie również akcent opolski w specjalnym programie „Medley opolski”. Znany producent i Didżej Mafia Mike czyli Michał Nosowicz z duetu producenckiego MIYO przygotuje specjalny remix największych hitów ostatnich 15 lat. Solówki na gitarze zagra współproducent tego remixu, laureat dwóch Fryderyków 2019 Robert Cichy, a zaśpiewają m.in Margo, Jędrek Skiba i inni pochodzący z Opola laureaci Voice of Poland i nie tylko. Całość dopełni The Voices of Europe band pod kierownictwem Krzysztofa Pszony.

Organizatorzy zapowiadają wiele zaskoczeń. Sam koncert poprowadzi Krzysztof Ibisz. Będzie on również narratorem opowieści o tym, jak zmienił się świat przez te ostatnie lata. Należy dodać, że chętnych na miejsce koncertu będą dowozić miejskie autobusy. Parking przy CWK będzie przeznaczony jedynie dla artystów i organizatorów. Wstęp na koncert – wolny.

PW