POZNAJ SWOJEGO SĄSIADA SENIORA – WEŹ UDZIAŁ W AKCJI

Pod koniec lipca ruszyła ogólnopolska akcja Poznaj swojego sąsiada – seniora. Organizatorzy chcą w ten sposób promować pomoc sąsiedzką, jakiej potrzebują przede wszystkim osoby starsze i samotne. Przyłączyć może się każdy chętny. 

Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. A przecież nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. I każdy z nas jest czyimś sąsiadem. Tymczasem samotni seniorzy rzadko proszą o pomoc – zwykle nie chcą przeszkadzać, kiedy widzą, jak spieszymy się każdego dnia do pracy czy na zakupy zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od ponad roku pandemia.

– Reagując na bieżącą sytuację społeczną inaugurujemy specjalną akcję społeczną. W ten sposób promujemy pomoc sąsiedzką dla potrzebujących seniorów i apelujemy do wszystkich osób, aby włączyły się w akcję wsparcia sąsiada-seniora – zachęcają organizatorzy.

 

 

Udział w akacji nie jest skomplikowany i wymaga jedynie dobrych chęci oraz trochę czasu, które możemy poświecić innym. Chcąc się do niej przyłączyć należy wydrukować gotowy plakat (dostępny np. tutaj), wpisać na niego numer kontaktowy i zawiesić na klatce schodowej lub włożyć do skrzynki osoby samotnej. Z dużym prawdopodobieństwem ktoś go przeczyta, ośmieli się i postanowi skorzystać z oferty. A pomóc można na wszelkie sposoby np. poprzez zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa czy rozmowę przez telefon.

 

Organizatorami przedsięwzięcia są Głos Seniora oraz Adamed Dla Seniora.

Więcej informacji: tutaj

Plakat do pobrania: