Praca
Edukacja
Dzieci
Seniorzy
zdjęcie
8 lutego 2017

Trzy miliony złotych wyniesie realizowany po raz pierwszy w naszym regionie Marszałkowski Budżet Obywatelski. Na spotkaniu z dziennikarzami, 23 stycznia, marszałek województwa, Andrzej Buła, zaprezentował jego zasady.

zdjęcie
8 lutego 2017

W grudniu rozpoczęła się kampania informacyjna „Bezpieczny i Aktywny Senior”, realizowana przez  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która w sposób kompleksowy porusza najistotniejsze tematy związane z bezpieczeństwem i aktywnością ...

zdjęcie
12 grudnia 2016

W Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu samorząd województwa opolskiego zainaugurował „Program zapobiegający chorobom cywilizacyjnym w aspekcie nadwagi, otyłości i cukrzycy”.

zdjęcie
2 grudnia 2016

Już wkrótce 6 grudnia –  z tej okazji zapraszamy dzieci i dorosłych do wojewódzkich instytucji kultury. Będzie wiele atrakcji!

zdjęcie
30 listopada 2016

29 listopada br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym miały miejsce targi skierowane do osób starszych, czyli Opole SENIOR Expo. Odwiedzający halę CWK mogli zapoznać się z bogatą ofertą usług i produktów m.in. z zakresu opieki zdrowotnej, rehabilitacji czy turystyki.

wszystkie aktualności
Kalendarium
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Specjalna Strefa Demograficzna w województwie opolskim

mapa Polski

Program Specjalnej Strefy Demograficznej w województwie opolskim do 2020 roku to kompleksowe i zintegrowane działania na rzecz odbudowy i wzmocnienia potencjału demograficznego naszego regionu.

Mają one przeciwdziałać dalszemu wyludnianiu się województwa poprzez tworzenie nowych miejsc pracy i poprawę jakości życia.

Program SSD jest jednym z głównych narzędzi realizacji Strategii Rozwoju Województwa Opolskiego do 2020 roku. 

 

Galerie
Filmy
Mapa
Mapa  Za pomocą mapy Google znajdą Państwo miejsca na terenie województwa opolskiego, w których odbywały się lub zaplanowane są wydarzenia i działania związane z realizacją Programu Specjalnej Strefy Demograficznej. Łatwo też możecie ustalić, jak do nich najszybciej trafić.
Mapa  Na mapie przestrzennej województwa opolskiego znajdują się wszelkie dane przestrzenne ważne dla mieszkańców, administracji publicznej, przedsiębiorców i inwestorów. Można na niej znaleźć m.in. bazę 213 tysięcy adresów, siatkę dróg, tras kolejowych, rzek, czy wałów przeciwpowodziowych, a także dane z ewidencji gruntów i budynków np. granice i numery działek ewidencyjnych.
Opolski System Informacji Społeczno-GospodarczejRegionalne Centrum RozwojuWojewódzki Urząd PracySamorząd Województwa Opolskiego
Baner UE - TekstBaner UE - Kapitał LudzkiBaner UE - OpolskieBaner UE - SmithBaner UE - Logo